Problem z PLAY (nieznane wiadomości premium).

Rozmowy na temat telefonów, taryf, operatorów.

Postprzez Ingenuo. 6 sie 2012, o 18:16

Mam telefon z Pleja na abonament i mam problem. Ostatnio przyszła faktura i zauważyłam, że mam jakieś wiadomości premium 80 zł. Dziś poszłam z tatą do pleja, a gość powiedział mi, że prawdopodobnie wysyłałam SMS-y do radia czy telewizji (sorry, ale taka głupia nie jestem, że jak dostane SMS-a, że moge wygrać 10000 zł to od razu wysyłam SMS-a).
Wiec mam pytanie - co to może być, skoro ja nic takiego nie robię na tym telefonie!? Dodam, ze jeden taki SMS w tych wiadomościach premium kosztuje 6 zł z groszami.
Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum.
Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
Jam nieudacznik grafoman i śmieć.
Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
i załatwiasz te sprawę jak pies.

Fanatyk

Dostał piw: 3

Problem z PLAY.

Postprzez NEOSTRADAmus 6 sie 2012, o 18:23

W orange jest tak, że można zablokować cztero czy pięciocyfrowe numery zaczynające się od 7. Jeśli masz dostęp do swojego abonamentu przez internet to warto włączyć tą blokadę. Jeśli nie ma to pozostaje wizyta w salonie i włączenie blokady. A co do rachunku to raczej nic nie zrobisz, możesz składać reklamację, ale wątpie, że to się uda. Może ktoś korzystał z Twojego telefonu i nabił te wiadomośći premium.
Co ty robisz, po co dzielić świat na 'my' i 'oni'? Skąd pewność, że i nas nie zaliczą do nich?
50.259 °N , 22.420 °E, Podkarpackie

Wierny

Dostał piw: 8

Problem z PLAY.

Postprzez Ingenuo. 6 sie 2012, o 18:24

NEOSTRADAmus napisał(a):Jeśli nie ma to pozostaje wizyta w salonie i włączenie blokady.

Czyli można to wyłączyć, tak?
A coś się płaci za to?
Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum.
Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
Jam nieudacznik grafoman i śmieć.
Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
i załatwiasz te sprawę jak pies.

Fanatyk

Dostał piw: 3

Problem z PLAY.

Postprzez NEOSTRADAmus 6 sie 2012, o 18:27

Chyba tak. Nie wiem czy to na przychodzące SMS-y, czy na wychodzące. Musisz sprawdzić na stronie albo w BOK-u.
Co ty robisz, po co dzielić świat na 'my' i 'oni'? Skąd pewność, że i nas nie zaliczą do nich?

Wierny

Postprzez aniadera 9 paź 2012, o 15:30

Masz wirusa. Musiałaś jakąś dziwną aplikację zainstalować...
Zakaz reklamy w podpisie bez zgody administracji.

Świeżynka

Dostał piw: 0

Postprzez Plecy Konia' 9 paź 2012, o 16:07

Albo bardziej pilnuj swojej komórki ;), sprawdź sobie elementy wysłane, etc. Możliwe, że faktycznie coś zainstalowałaś i to ma dostęp do wysyłania SMS-ów (na który zezwoliłaś w czasie instalacji). Trzeba uważać, co skąd się ściąga ; P
Vegan Master

Dojrzały

Dostał piw: 12

Postprzez Chicita 9 paź 2012, o 16:49

Są też SMS-y, że wyślesz jeden tak i co jakiś czas pobierają daną kwotę z konta... Rejestrowałaś się może na jakichś stronkach co trzeba było wysyłać SMS-y?

Amator

Postprzez NEOSTRADAmus 9 paź 2012, o 18:36

Również prawdopodobne. Dużo serwisów oferuje usługi, za które trzeba wysłać SMS-a, a niżej mała czcionka, ze jest to subskrypcja i za otrzymane SMS-y jest jakaś opłata.

Wierny

Postprzez kubabak 16 paź 2012, o 21:00

Ja też mam taki problem trzeba po prostu odinstalować taką jedną aplikację o nazwie V- costam
Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

Świeżynka

Powrót do Telefonia GSM