Edukacja seksualna w przedszkolach

Poruszaj razem z nami tematy, które budzą kontrowersje i tocz burzliwe dyskusje.

Postprzez ironova 9 gru 2012, o 22:23

Killer napisał(a):Dowiadują się albo się nie dowiadują. Nie każdy rodzic prowadzi rozmowę ze swoim dzieckiem na temat seksu. I potem nagłe zdziwienie że 16-letnia córka przychodzi do domu i oświadcza, że jest w ciąży.

Dzieci dowiadują się poprzez rozmowę z rówieśnikami, niekoniecznie z rodzicami.
W domu nie rozmawiałam na temat seksu, antykoncepcji itp. i jakoś w ciąży nie byłam.
może krzyż moją duszę nakarmi i odchowa
ale jedyny krzyż, który mnie uleczył, to ten służby zdrowia

Ten Typ Mes - Szukam
Olsztyn

Wyjadacz

Dostał piw: 0

Postprzez Ramiko 9 gru 2012, o 22:48

ironova napisał(a):Dzieci dowiadują się poprzez rozmowę z rówieśnikami, niekoniecznie z rodzicami.
W domu nie rozmawiałam na temat seksu, antykoncepcji itp. i jakoś w ciąży nie byłam.

Zależy od domu. Ja tam z młodym odpowiednią rozmowę przeprowadziłem.
O Musashim powiada się że nigdy nie obciął włosów nigdy się nie wykąpał nigdy nie ożenił i nigdy nie miał prawdziwego domu i dzieci do końca życia konsekwentnie idąc samotną drogą. GORIN-NO SHO

Przyjaciel

Postprzez Marisa 10 gru 2012, o 10:31

Tak naprawdę takie pogadanki schodzą na drugi plan, gdy emocje i chwila uniesienia biorą górę, hormony... Głupota czasem też.
"Il linguaggio dell'amore é negli occhi"
FAITH, HOPE, LOVE

Administrator

Dostał piw: 34

Postprzez The Miracle 12 gru 2012, o 11:45

6 klasa podstawówki, to już bardziej odpowiedni moment, żeby przygotować dzieci na pewne nowości. W gimnazjum już dzieci mają dzieci, to nie taki głupi pomysł z edukacją seksualną, ale tak jak napisałem na początku - nie wcześniej. Jeżeli edukacja seksualna ma być dopiero od gimnazjum, to po cóż? W gimnazjum raczej wiadomo już, co będzie jeśli Jaś i Małgosia się popykają.

Wierny

Postprzez Asha 26 gru 2012, o 17:16

Nie jestem za edukacją seksualną w szkołach, bo uważam, że ona nie daje nic poza publicznym przyzwoleniem na uprawianie seksu w wieku 12-13 lat (gimnazjum). Tu niby mówimy, że to źle, bo odpowiedzialność, ciąża i tak dalej, a z drugiej strony dajemy prezerwatywy i mówimy, jak się zabezpieczać. No dla mnie to hipokryzja. Jeśli ktoś chce się zabezpieczyć, raczej poczyta na ten temat w Internecie albo, jeśli jest bardziej odpowiedzialny, pójdzie do lekarza.

Niestety artykuł nie jest już dostępny, więc nie mogę go przeczytać ani się do niego odnieść :(
sand pulls quicker, sinks me deeper
I like the feeling, I let it linger
where's my education? what was I thinking?
been lying to myself all along
Lublin

Berbeć

Dostał piw: 1

Postprzez saherb 14 maja 2013, o 10:34

Przykład krajów Europy Zachodniej (np. W Brytanii) pokazuje, że demoralizowanie dzieci - nazywane szumnie edukacją seksualną - to nie tędy droga. Tam mają kłopoty z rozwiązaniem problemów, które same stworzyli.
Kod: Zaznacz cały
http://gosc.pl/doc/787900.Edukacja-seksualna-lekarstwo-nieskuteczne

http://gosc.pl/doc/1161025.Dyktatura-seksu
Kiedy się komuś kłaniasz, sprawdź, na kogo się wypinasz
Kto nie potrafi dać trochę siebie, zawsze daje zbyt mało
Mądrość przychodzi z wiekiem. Oby nie z wiekiem od trumny
Miłość to nie ogródek. Należy ją dawać, a nie uprawiać

Zbanowany

Dostał piw: 8

Postprzez Charlotte 14 maja 2013, o 18:20

To chyba jakiś żart. Po co dzieciom taka edukacja w tak młodym wieku? Raczej wtedy jej nie spożytkują, a może to przynieść za sobą niezbyt chciane efekty.
Hell is empty. All devils are here.

Aktywny

Dostał piw: 5

Postprzez Prince 1 cze 2013, o 10:53

Moim zdaniem, edukację seksualną powinno się zaczynać w takim wieku, w którym zwykle zaczyna się zainteresowanie seksem.
Żyję cicho krwawiąc

Stały bywalec

Dostał piw: 2

Postprzez kkzz16 3 cze 2013, o 17:16

Nieee! Nigdyyy! Lepiej zamiast wykształconych, normalnych ludzi, którzy by takich nauk dzieciom udzielały wysłać do nich księdza - najlepiej pedofila! On im w praktyce pokaże co to seks. :) A tak bardziej serio to niekiedy historie o diable, grzesznikach palonych w kotłach itd. Opowiadane przez niedorozwiniętego księdza / katechetę potrafią nieźle namieszać w dziecięcej psychice. No, ale oczywiście w takim kraju jak Polska to normalne... A 11-letnie dziewczynki moga zlizywać śmietanę z kolan księdza - dobrze, że nie z tylnej części ciała i nic złego w tym nie ma oczywiście ;)

Świeżynka

Postprzez saherb 11 cze 2013, o 11:47

Uczmy się na cudzych błędach; tych, które popełnili ludzie wielu krajów zachodnich, gdy całymi latami biernie przypatrywali się temu, co poczynali w sprawach małżeństwa, rodziny i wychowania dzieci politycy i mianowani przez nich urzędnicy za pieniądze z podatków. Gdy bowiem parlament uchwali prawo, rząd mianuje odpowiedniego ministra edukacji, a ten sformułuje podstawy programowe dla szkół, zatwierdzi podręczniki i wyedukuje nauczycieli, protesty uliczne już niewiele dadzą. Edukacyjnego walca, uruchamianego latami przez określone ideologie, nie da się tak łatwo zatrzymać. Przerabialiśmy to przecież w XX wieku. Niech zatem rodzice teraz, gdy nie jest za późno, zainteresują się tym, w jaki sposób politycy chcą wychowywać w przyszłości ich dzieci. Kościół pomaga rodzicom, ale ich nie zastępuje. Listy protestacyjne hierarchii czytane w kościołach lub kierowane do urzędników nie mają większego wpływu na sprawy społeczne. Konieczny jest spokojny, pokojowy, ale jednoznaczny i zdecydowany nacisk na ludzi, których wybieramy w wolnych wyborach. Nie po to dajemy im władzę, by niszczyli nasze rodziny i demoralizowali dzieci w szkołach, ale po to, by służyli nam według drogich nam wartości społecznych, kulturowych, moralnych i religijnych. Politycy i ich urzędnicy, dla których wytyczne obcych europejskich instytucji są ważniejsze od fundamentalnych praw i potrzeb własnego społeczeństwa, tracą mandat do sprawowania władzy. Jeżeli w imię utrzymania się przy niej gotowi są sprzedać, na rozkaz unijnych urzędników, nasze najświętsze ludzkie wartości i pojęcia: miłości, małżeństwa, rodziny, ojcostwa, macierzyństwa, winni obawiać się naszego słusznego oburzenia, które zawsze można wyrazić w sposób pokojowy. Wymaga to jednak naszego zainteresowania i zaangażowania.

źródło: http://info.wiara.pl/doc/1590985.Inwazja-gender-na-polskie-szkoly
Kiedy się komuś kłaniasz, sprawdź, na kogo się wypinasz
Kto nie potrafi dać trochę siebie, zawsze daje zbyt mało
Mądrość przychodzi z wiekiem. Oby nie z wiekiem od trumny
Miłość to nie ogródek. Należy ją dawać, a nie uprawiać

Zbanowany

Dostał piw: 8

Postprzez Icannotfly. 11 cze 2013, o 15:00

Według mnie przedszkole to za wcześnie. Ze mną mama zaczęła rozmawiać w podstawówce, powoli przygotowując na pierwszą miesiączkę.
Wszyscy dobrze wiemy jak taka edukacja seksualna wygląda w szkołach, dlatego nie sądzę, żeby w przedszkolach podejście było bardziej profesjonalne... Obawiałabym się, że skończyłoby się na zwykłym odbębnieniu sprawy i pogadanie byleby pogadać.
"Spróbuj mojego dnia a sparzysz się jak ćma''
południe polski.

Moderator

Dostał piw: 10

Postprzez Andariel 17 cze 2013, o 08:25

Ja ze szkoly w tym temacie wynioslam tyle, ile bylo na zajęciach biologii. Na szczescie moglam rozmawiac na te tematy z mama i to chyba jej zawdzieczam swoja otwartosc i wiedzę ;)

Co do przedszkola, w tym wieku chyba wystarczy, aby potrafily rozrozniac pleć xd Widzialam ostatnio interesujacy program o zajeciach prowadzonych w przedszkolach, majacych na celu wbudzic w dzieciach swiadomosc nt. tego, jaka forma dotyku osob doroslych powinna byc przez dzieci odbierana jako molestowanie. Dzieci się wzajemnie masowaly :P Tzn. plecy, nogi, ramiona :P

Amator

Postprzez Mahtob 18 cze 2013, o 00:00

Pamietasz moze jak się ten program nazywal? Chetnie bym obejrzala.

Uwazam jak wiekszosc, ze przedszkole to zdecydowanie za wczesnie. Ostatnia klasa podstawowki moze... Ale zajecia powinny byc prowadzone przez kompetentne osoby, przez seksuologow a nie katechetki albo jak w moim wypadku najpierw pania od polskiego, a pozniej starsza pania od WOS-u. Pierwsza byla zatwardziala katoliczka i tych zajec krepowala się chyba jeszcze bardziej niz my - dzieci. Wygladalo to tak, ze ona cos mowila, czerwona jak burak, a dzieci parskaly smiechem. Poezja. W gimnazjum wychowaie seksualne wygladalo tak, ze rozmawialismy o budowaniu rodziny i innych tego typu sprawach, natomiast jak doszlismy w ksiazce do dzialu o seksie to dostalismy cwiczenia do samodzielnego opracowania w domu na podstawie podrecznika - nauczycielka umyla rece zrzucajac wszystko na ksiazke. Natomiast w liceum mialam swietne zajecia z ginekologiem-seksuologiem, ktore trwaly az jedna godzine lekcyjna... A do dzis pamietam dzieki temu jak obliczyc dni plodne. Lekarz wytlumaczyl nam wiele mitow (tak czesto powielany mit, ze niby tampony przerywaja blone dziewicza - takie kity nam wpierala pani polonistka katoliczka w podstawowce), mowil wprost, bez wstydu, poruszajac pytania ktore czesto zadaja mu pacjenci. Wiedzial od czego zaczac i jak się do tego zabrac. A po tym znow mialam zajecia z jakas katolicka pielegniarka wpierajaca nam, ze od tabletek antykoncepcyjnych rosnie druga glowa, a jedyna dobra metoda antykoncepcyjna jest kalendarzyk... :rolleyes:
paranoia e dispersione, inerzia grigia e films d'azione, allestite anche le unioni dalle ditte di canzoni.
l'ombra del vent

Dojrzały

Dostał piw: 3

Postprzez Chani 18 cze 2013, o 00:15

Mahtob napisał(a):A do dzis pamietam dzieki temu jak obliczyc dni plodne.

Obliczyć? A ile tam jest tego liczenia? Przecież to od temperatury ciała zależy i jakości śluzu, a nie od obliczeń :D
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."
Inama nushif

Moderator

Postprzez Mahtob 18 cze 2013, o 00:46

No fakt, ja bym sobie nic nie obliczyla, bo mam akurat nieregularny cykl, i chcac wiedziec kiedy mam plodne to musze się poobserwowac, ale wiele kobiet, ktore maja regularne cykle sobie plodne wyliczaja z dosc duza dokladnoscia.
paranoia e dispersione, inerzia grigia e films d'azione, allestite anche le unioni dalle ditte di canzoni.
l'ombra del vent

Dojrzały

Postprzez Chani 18 cze 2013, o 01:01

Mahtob napisał(a):ale wiele kobiet, ktore maja regularne cykle sobie plodne wyliczaja z dosc duza dokladnoscia.

Tylko trzeba pamiętać, że nawet wtedy to nie jest rzetelna metoda (bo wystarczy drobna niedyspozycja, by całe liczenie nic nie dało...). Później dzięki tym liczącym ludzie myślą, że metody naturalne są nieskuteczne, bo mylą je z kalendarzykiem.
W końcu ile jest kobiet, które mają cykle trzydziestodniowe i owulację w okolicy dnia piętnastego? ;p
Czasami liczenie się przydaje, ale do czego innego, np. wiadomo, że jak ma się cykle ok. dwudziestodniowe lub krótsze to zajść w ciążę można również na początku I fazy cyklu, podczas okresu (a to też kolejny mit, że wtedy się nie da).
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."
Inama nushif

Moderator

Postprzez Mahtob 18 cze 2013, o 19:17

No wlasnie, dokladnie w tym kontekscie pokazywal nam liczenie tamten ginekolog, zeby nie przyszlo nam do glowy rezygnowac z zabezpieczenia w czasie okresu, bo jest mozliwosc, by i wtedy zajsc w ciaze.

Ja gdybym nie chciala dziecka to nie zaufalabym jednej metodzie i mysle, ze nikt nie powinien.
l'ombra del vent

Dojrzały

Postprzez Andariel 19 cze 2013, o 09:08

Oj, niestety nie pamiętam tytulu programu :/

Amator

Postprzez inny 21 cze 2013, o 07:12

Prince napisał(a):Moim zdaniem, edukację seksualną powinno się zaczynać w takim wieku, w którym zwykle zaczyna się zainteresowanie seksem.

Ale to już chyba trza by jakieś ankiety anonim :) Żeby wiedzieć mniej więcej w jakim wieku się to zaczyna teraz.
:oko:

Amator

Postprzez Subrosa 25 cze 2013, o 15:29

Nie mam nic przeciwko edukacji seksualnej w przedszkolach. Człowiek w ich wieku poznawał świat erotyki od strony starszych kolegów, bardziej klarownie będzie to wyglądało od strony osób przeszkolonych.

Berbeć

Dostał piw: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrowersyjne