Dobór krawata do koszuli

Rozmowy na tematy, które bardziej interesują mężczyzn.

Dobór krawata do koszuli

Postprzez Axel 1 lut 2010, o 22:44

Czasami przychodzi taki czas, że trzeba się elegancko ubrać. Wtedy to faceci wyciągają ze swojej szafy zakurzone garnitury i zaczynają się szykować. Wybraliśmy już koszulę i teraz mamy problem, a mianowicie jaki krawat :D. Macie problemy z doborem krawata do koszuli?

Obrazek

Ja na szczęście nie mam problemu z doborem krawata. Po kilkudziesięciu godzinach spędzonych w Photoshopie mam jakie takie pojęcie o kolorystyce, więc dobór krawata nie jest dla mnie większym problemem.

Przyjaciel

Dostał piw: 0

Dobór krawata do koszuli

Postprzez RaBo 27 lut 2010, o 10:21

Raczej nie mam problemu z doborem krawata, chociaż nie jest z tym prosta sprawa. Zależy jaka to jest okazja. Zupełnie inaczej dobiera się krawat pod kątem jakiejś eleganckiej imprezy, a zupełnie inaczej pod kątem bardziej luźniej atmosfery. Na luźniejszych spotkaniach najczęściej dobieram taki sam krawat jakiego koloru mam koszulę. Czarna, lekko połyskliwa koszula z czarnym krawatem potrafi naprawdę nieźle wyglądać i świadczyć o stylu.
Ten, który walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas...

Emeryt

Dostał piw: 4

Dobór krawata do koszuli

Postprzez Ramiko 30 mar 2010, o 20:34

Nie stanowi to dla mnie problemu. Nie lubię krzykliwych krawatów, więc pasują do większości moich koszul. Mam za to kilka krawatów "żartobliwych" - na "Dzień Dziecka" ubieram do pracy krawat z postaciami z "South Parc" , albo z "Wallacem i Gromitem", a na "1 Maja" czerwony "partyjny krawat"
O Musashim powiada się że nigdy nie obciął włosów nigdy się nie wykąpał nigdy nie ożenił i nigdy nie miał prawdziwego domu i dzieci do końca życia konsekwentnie idąc samotną drogą. GORIN-NO SHO

Przyjaciel

Dobór krawata do koszuli

Postprzez DaintonLee 22 lip 2010, o 13:54

Ostatnio doszedłem do wniosku, że mam za dużo krawatów i wybór się komplikuje to zacząłem chodzić w białych i szarych koszulach. Mogę do nich ubrać praktycznie każdy krawat, lecz niestety nie mogę jakiś bardziej fantazyjnych z obrazkami jak u kolegi wyżej.

Berbeć

Dobór krawata do koszuli.

Postprzez mario315 6 gru 2010, o 02:01

Problemów nie mam, bo takich do garniaka to mam 3 koszule i mam 3 krawaty, do każdej koszuli dopasowany.

Zbanowany

Postprzez Dave 6 gru 2010, o 17:22

Mi to praktycznie wszystko jedno, garnitur miałem ubrany może 3x w życiu? To nie dla mnie.
Kościerzyna

Wierny

Postprzez Pan.M 23 sty 2011, o 16:22

Jeśli chodzi o dobór krawata, to nie mam nić do gadania, zawsze dobiera mi go dziewczyna do swojej kreacji.
Kiedyś miałem nawet taki pedalsko różowy , bo miała bolerko w tym samym kolorze ;-)

Bywalec

Postprzez Icannotfly. 23 sty 2011, o 16:29

Pan.M napisał(a):Jeśli chodzi o dobór krawata, to nie mam nić do gadania, zawsze dobiera mi go dziewczyna do swojej kreacji.
Kiedyś miałem nawet taki pedalsko różowy , bo miała bolerko w tym samym kolorze ;-)

O, mój kolega tak samo robi. Zawsze jak widzę ich razem, to on ma krawat pod kolor jej sukienki. Ładnie to wygląda. :)
Jeśli też mogę coś powiedzieć, jako kobieta, to podoba mi się czerwony krawat do czarnej koszuli, mmm. :)
"Spróbuj mojego dnia a sparzysz się jak ćma''
południe polski.

Moderator

Dostał piw: 10

Postprzez RaBo 23 sty 2011, o 20:56

Icannotfly. napisał(a):
Pan.M napisał(a):Jeśli chodzi o dobór krawata, to nie mam nić do gadania, zawsze dobiera mi go dziewczyna do swojej kreacji.

O, mój kolega tak samo robi. Zawsze jak widzę ich razem, to on ma krawat pod kolor jej sukienki. Ładnie to wygląda. :)

Ładnie do czasu :P Niech dziewczyna dobierze przypadkiem jakiś dziwniejszy kolor, a facet może wtedy wyjść na kompletne bezguście, bo krawat ni jak nie będzie pasował do jego stroju.

Jakbym kompletnie nie znał się na modzie, to mimo wszystko wolałbym nie zdawać się na zdanie swojej partnerki, tylko oprzeć się na jakimś "zewnętrznym" źródle wiedzy, np. opinii innego faceta czy portalu internetowego poświęconego modzie. Akurat garnitur, koszula i krawat są już takim typem stroju, który trzeba umieć nosić, a nie zdawać się na przypadek.
Ten, który walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas...

Emeryt

Dostał piw: 4

Postprzez kafka 7 paź 2011, o 19:39

Witam,

Pomoże mi ktoś z doborem krawata do koszul do zdjęciu? (ostrzegam, że są nieuprasowane ;P)

1. Koszula o ciemny szary, popielaty.
2. Koszula biała w grube błękitne paski.

Garnitury raczej noszę ciemne, grafitowe, czarne.
Najlepiej jakbyście mogli podać link do krawata jaki proponujecie (Wólczanka, Vistula itp.)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Świeżynka

Postprzez zielonooka 9 paź 2011, o 16:03

Do tej pierwszej koszuli to dobrałabym taki srebrny krawat. A do drugiej... hmm, może krawat w kolorze tych pasków?
Uśmiechaj się mimo wszystko, bo to najbardziej wkurza ludzi, którzy życzą Ci źle.

Obrazek

Mówca

Dostał piw: 8

Dobór krawata do koszuli

Postprzez szeczu 21 lis 2011, o 23:00

Z wyjściowych koszul to z całej gamy "wisielców" z szafy wybieram tylko 3 koszule (czarna, żółta, czerwona) i do nich krawaty czarny, żółty, czerwony. Zazwyczaj łączę te kolory ze sobą. Hmmm... można by powiedzieć "na klauna" żółta (prawdziwy żółty, nie jakieś pośrednie wyblakłe czy coś) koszula i krwisto czerwony krawat, krawaty oczywiście wiązane na wielką "gruchę".
Rybnik

Stały bywalec

Dostał piw: 3

Dobór krawata do koszuli

Postprzez Starlight 21 lis 2011, o 23:04

Do szarej myslę, że dobrze wypadł by złoty, do tej w paski natomiast jakiś stonowany może lekki błękit?
obrazek

Pół nocy schodzi na westchnienia.
Ledwie zbudzony drżę z niepokoju na myśl o oczach,
ustach, spojrzeniu, na myśl o jutrzejszym spotkaniu
.
Jam jest Światło Gwiazd ;)

Amator

Powrót do Męskie sprawy