Dlaczego ludzie się nienawidzą?

Poruszaj razem z nami tematy, które budzą kontrowersje i tocz burzliwe dyskusje.

Postprzez Ingenuo. 3 sie 2012, o 19:40

Jak myślicie, dlaczego ludzie się nie lubią?
Czy to przez zazdrość?
A może są jakieś inne przyczyny?
Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum.
Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
Jam nieudacznik grafoman i śmieć.
Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
i załatwiasz te sprawę jak pies.

Fanatyk

Dostał piw: 3

Postprzez Diabeł 7 sie 2012, o 09:32

Desaparecio napisał(a):Jak myślicie, dlaczego ludzie się nie lubią?

Ponieważ każdy ma inny charakter i zawsze będą powstawały "spięcia" pomiędzy nami.
Desaparecio napisał(a):Czy to przez zazdrość?

Zazdrość to również dobry powód, ale moim zdaniem, głównym powodem jest to, co napisałem wyżej.
Desaparecio napisał(a):A może są jakieś inne przyczyny?

Pewnie tak, ale nie odgrywają one wielkiej roli.
Powrócił syn marnotrawny. Cieszycie się?
Shijiazhuang

Donator

Dostał piw: 1

Postprzez Icannotfly. 7 sie 2012, o 13:43

Czasem się na kogoś spojrzy i od razu się wie, że z tamtą osobą przyjaźni się nie stworzy. I tak powstają jakieś uprzedzenia, już z góry. Ludzie potrafią oceniać po pozorach. Nawet nie poznają kogoś do końca i już się do niego uprzedzają. Stąd też wynikają jakieś spięcia i niedomówienia.
Ludzie też bywają właśnie zazdrośni. Co też niszczy zdrowe relacje. Zawiść potrafi być silniejsza, niestety.

Cóż, tacy jesteśmy. Nie da się każdego lubić i z każdym żyć w zgodzie.
Też nie każdego lubię i pewnie już nigdy się nie polubimy. Trudno.
"Spróbuj mojego dnia a sparzysz się jak ćma''
południe polski.

Moderator

Dostał piw: 10

Postprzez Narodzona 7 sie 2012, o 13:50

Nie lubią czy nienawidzą? Różnica jest dość spora.
Jeśli chodzi o pytanie w tytule tematu to wydaje mi się, że nienawiść to bardzo negatywne uczucie i nie bierze się ono z niczego. Musi być spowodowana przez konkretną sytuację.
Czy to przez zazdrość?
A może są jakieś inne przyczyny?

Zazdrość może być powodem tego, że ktoś kogoś nie lubi. Myślę, że często tak jest. Bywa ona destrukcyjna i wtedy powoduje niechęć do osoby o której osiągnięcia jesteśmy zazdrośni. Czasem jest motywująca i nie powoduje tego, iż kogoś nie lubimy tylko wzbudza nas do "walki".
Innym powodem tego, że kogoś nie lubimy może być różnica poglądów czy wspomniana wyżej różnorodność charakterów.
Moim zdaniem istnieje jednak spora różnica pomiędzy tym, że ktoś jest dla nas neutralny (nie przejawiamy do niego sympatii), kogoś nie lubimy (z jakiegoś powodu), do kogoś czujemy niechęć lub nienawiść.
Nie próbuj być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą.

Aktywny

Dostał piw: 0

Postprzez Misery. 8 sie 2012, o 12:54

Wiąże się z tym sprawa z przeszłości, ktoś komuś nadepnął na odcisk i za to ta osoba żywi do niego urazę. Sama mam takie osoby, których szczerze nienawidzę. Wiąże się to z tym, że mam uprzedzenie od dziecka do niektórych osób i za nic nie da się ich polubić.
Hitler widział mnie w Błękitnym aniele, a teraz pragnie zobaczyć co mam pod bielizną. Dlatego chce opanować świat.
adios, bitchachos.

Donator

Dostał piw: 12

Postprzez Cookie 8 sie 2012, o 13:14

To jest już wrodzone, każdego człowieka od środka telepie jak np. sąsiad ma lepiej, tylko niektórzy potrafią to zatrzymać tylko w sobie :D
Obrazek

Przyjaciel

Postprzez zielonooka 8 sie 2012, o 19:46

Starałam się, aby nigdy nikogo nie znienawidzić... bo to straszne uczucie, tak myślałam i tak jest.
Niestety pewna panienka postarała się o to. Wiem, że nie jestem jedyną osobą, która ją nienawidzi. Więc... to nie jakieś moje urojenia na jej punkcie, tylko widocznie jest taką s*ką, jak wszyscy o niej myślą.
Oprócz niej nikogo nie obdarzyłam takim uczuciem. Są osoby, których nie lubię, ale nie nienawidzę.

Dlaczego nienawidzimy? Może dlatego, że nie tolerujemy pewnych zachowań innych ludzi, tego, że oni krzywdzą innych ludzi poprzez swoje zachowanie, przez zazdrość też na pewno.

A czy można kochać i nienawidzić jednocześnie?
Uśmiechaj się mimo wszystko, bo to najbardziej wkurza ludzi, którzy życzą Ci źle.

Obrazek

Mówca

Dostał piw: 8

Postprzez Angel 8 sie 2012, o 21:27

zielonooka napisał(a):A czy można kochać i nienawidzić jednocześnie?

Myślę, że nie... To dwa skrajne uczucia.

Przez zazdrość, zawiść... Często również przez uprzedzenia. Kierujemy się tym, co powiedzą nam inni na temat danej osoby. Na podstawie tego wyrabiamy sobie o niej opinię, która często jest niezgodna z rzeczywistością...
Mówisz, że kochasz deszcz, lecz chowasz się pod parasolką gdy pada. Mówisz, że kochasz słońce, lecz szukasz cienia by się w nim schronić gdy świeci. Mówisz, że kochasz wiatr, lecz zamykasz okno gdy wieje. Dlatego się boję, gdy mówisz, że mnie kochasz.

Stały bywalec

Postprzez Ramiko 8 sie 2012, o 21:40

Mnie drażni wszechobecne chamstwo i głupota. Czasem tak bardzo, że mam dość ludzi i zaszywam się z czytnikiem, by odpocząć przy lekturze.
O Musashim powiada się że nigdy nie obciął włosów nigdy się nie wykąpał nigdy nie ożenił i nigdy nie miał prawdziwego domu i dzieci do końca życia konsekwentnie idąc samotną drogą. GORIN-NO SHO

Przyjaciel

Postprzez Itak 9 sie 2012, o 13:07

Powodów jest wiele, a ja i tak ich nigdy nie zrozumiem.
Icannotfly. napisał(a):Nie da się każdego lubić

Zdaje się, że jestem wyjątkiem. Naprawdę każdego lubię. I choć wiele razy ktoś wyrządził mi krzywdę, to i tak zawsze potrafiłam znaleźć przyczyny, dla których to zrobił i go w ten sposób usprawiedliwić. Nie potrafię kogoś nie lubić. Mogą mnie irytować pewne zachowania, czy chociażby styl bycia danej osoby, ale jakoś zawsze staram się dostrzec i te lepsze strony w drugim człowieku :)
"Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego." - Mahatma Gandhi

Amator

Postprzez Auril 12 sie 2012, o 23:48

Nienawiść jest zawsze personalna, czyli wynika z jakichś pobudek. Nie lubić można i owszem, bez powodu, są bowiem ludzie, od których nas odrzuca. Jednakże nienawiść to coś dużo głębszego, zadra, która ciągle się jątrzy. Uczucie, które przede wszystkim niszczy nas samych.

Skąd takie negatywne uczucia? Moim zdaniem biorą się z braku. Braku czegoś. I ten brak wypełnia się tymi wszystkimi negatywnymi emocjami. Szczęśliwi ludzie nie krzywdzą.
You say I'm a bitch... like it's a bad thing. I DON'T GET IT! :>
Opole

Brykacz

Postprzez The Miracle 9 paź 2012, o 16:10

Temat nie tyle co rzeka, co nawet ocean.

Ogólnie, to od zarania dziejów niektórzy ludzie przejawiają skłonności do "nie lubienia" i do nienawiści. Tak było i zapewne będzie - w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Nie lubimy niektórych ludzi z różnych powodów - bo są: brzydcy (wg nas), ubierają się inaczej, mają inne poglądy, zdradzają, okradają itd.
W zasadzie można by napisać o tym obszerny artykuł lub nawet książkę. Drugim powodem, dlaczego jedni drugich nie lubią, są sami nielubiący - mają uprzedzenia, są mało ufni, zbyt powściągliwi w poznawaniu innych oraz często (z mojej obserwacji) operują pewnymi krzywdzącymi stereotypami na temat pewnych grup społecznych nawet.
Moim zdaniem, to po części wina zazdrości. Zazdrościmy nowego samochodu sąsiadowi, zazdrościmy koleżance lepszych ocen, zazdrościmy, zazdrościmy, zazdrościmy... chociaż zazdrość, to tylko część tej układanki zwanej osobowością, charakterem lub czymkolwiek innym, co określa naszą postawę i zachowania wobec różnych ludzi i naszych bliskich, których de facto również możemy nie lubić.
Co z tego, jeśli poznamy przyczyny, przez które nie lubimy, skoro w miejsce starych niechęci, pojawią się nowe.

Wierny

Postprzez [JOKER] 9 paź 2012, o 16:31

The Miracle napisał(a):Temat nie tyle co rzeka, co nawet ocean.

Zgadza się. Przecież geneza każdego zachowania i odczucia jest zależna od kontekstu. Sąsiadujące miasta czy państwa nienawidzą się definicji, ofiary wojny nienawidzą okupantów, okupanci nienawidzą, bo zazdroszczą lub gardzą, a żul z podwórka nienawidzi mnie, bo nie chciałem mu dać na piwo.
W sprawach globalnych powodem do wojny są surowce lub inne pobudki społeczne, polityczne czy religijne. W indywidualnym aspekcie pojawia się teoria o równowadze emocji - tzn. człowiek potrzebuje na równi radości i smutku, miłości i nienawiści itd.
........................................
Old Shatterhand

Fanatyk

Dostał piw: 36

Postprzez YMCA 9 paź 2012, o 18:49

Myślę, że ma to różne powody. Może to być zazdrość, doznane krzywdy wobec siebie itd. Czasami możemy myśleć, że kogoś nie lubimy z tego i tego powodu, a potem okaże się, że tak naprawdę był tego inny powód, który ukrywaliśmy przed innymi, a przede wszystkim przed sobą. Czasami są takie sytuacje, że jesteśmy uprzedzeni do kogoś, kogo ledwo poznaliśmy, np. poprzez opinię innych osób, złe pierwsze wrażenie czy też jakieś podejrzenia. Ja przyznam się, że odczuwam coś takiego do pewnej osoby, którą znam dość krótko i to nie dlatego, ze ta osoba coś mi zrobiła (ja zazwyczaj nie lubię tych, co zaleźli mi za skórę) i właśnie problem polega na tym, ze nie mogę zrozumieć dlaczego jestem uprzedzona do kogoś, kogo ledwie znam i wiem, że ta osoba mi nic jeszcze nie zrobiła. Sądzę jednak, że jest to przez wzmożoną nieufność i nadaktywny instynkt. Jednak uważam to za bardzo dziwne. Być może coś w tym jest, że tak reaguję na tę osobę. Może moja podświadomość, jakiś instynkt itp. Czasami możemy nie lubić kogoś, kogo nie znamy tylko dlatego, że przypomina nam osobę, którą znamy i nie lubimy.
Tylu ludzi pojawia się w twoim życiu i tylu z niego znika. Setki, tysiące! Musisz wciąż trzymać drzwi otwarte, żeby mogli wejść! Ale to także oznacza, że musisz im pozwolić odejść!

Bywalec

Postprzez Fluxja 13 lis 2012, o 14:58

Ludzie rywalizują ze sobą, każdy chce być najlepszy, a zapominamy, że wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Egzystencjalnie tkwimy w bezmiarze niewiedzy co do naszego kosmicznego istnienia...

Świeżynka

Postprzez penny 14 lis 2012, o 13:00

Każdy jest inny. Nie da się każdego zadowolić, co rodzi wiele konfliktów, a że zostaliśmy obdarzeni emocjami to... ;)

Bywalec

Postprzez Kamil11 19 lis 2012, o 19:26

Ludzie różnią się między sobą , każdy człowiek jest inny , ale idąc na ustępstwa/kompromisy jakoś się ze sobą dogadują ale wystarczy głupia sytuacja i zaczyna się kłótnia. Każda osoba komuś , czegoś zazdrości.

Dlaczego ludzie się nienawidzą? =Bo zazdrość robi swoje .

Świeżynka

Postprzez Lbubsazob 19 lis 2012, o 20:05

To jest nasza naturalna cecha. Wiadomo, że jednych lubimy, drugich nie. Możemy kogoś nie lubić, bo nie podoba nam się jego styl, zachowanie, poglądy, ale zdarza się też, że nie lubimy kogoś zupełnie bez powodu. Często tak jest, że po jakimś czasie zmieniamy zdanie na temat konkretnych osób, najpierw kogoś nie lubiliśmy, ale jak już go lepiej poznamy, to zaczynamy go lubić.
Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu, zmień to.

Aktywny

Postprzez Shinto 22 lis 2012, o 14:36

Głównie nienawidzą się ludzie z zazdrości lub durnych rodzinnych waśni.
Znajomego z pracy rodzina od 15 lat drze ze sobą koty o...stary traktor stojący na działce.
To jawna i nieskrywana nienawiść.
Szczęście to nie stacja kolejowa, na której wysiadasz, lecz sposób w jaki podróżujesz.
Zielona Wyspa

Stały bywalec

Postprzez Asha 26 gru 2012, o 17:18

może dlatego, że każdy jest zajęty sobą i komputerem :D
poważnie, coraz częściej odnosze wrażenie, że ludzie są coraz większymi indywidualistami zamkniętymi na innych ludzi. niby idziemy coraz bardziej i szerzej w tolerancję, a często nie potrafimy zaakceptować drugiego człowieka, który żyje gdzieś blisko nas. może właśnie dlatego się nie lubimy, bo o tolerancji tylko krzyczymy, a sami nie potrafimy się na nią zdobyć. ;)
sand pulls quicker, sinks me deeper
I like the feeling, I let it linger
where's my education? what was I thinking?
been lying to myself all along
Lublin

Berbeć

Dostał piw: 1

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrowersyjne